UNUTULMAZ NİKAH ŞEKERLERİ

  sedef_3589       

Nikah şekerleri en az davetiyeler kadar önemli ve nikah organizasyonunun ayrılmaz bir parçası olan küçük sürprizlerdir. Nikahın yapılacağı yerden çiftin beğenisine birçok farklı unsur doğrultusunda seçilen nikah şekerlerinin dış görünümü belki de sahip oldukları tattan dahi daha önce gelmektedir. Zira birçok nikah davetlisi bu nikah şekerlerini yemek için değil, bu özel günün ömür boyunca hatırlanmasını sağlayacak bir hatıra olarak almaktadır. Tamamen hayal gücü ile sınırlı olan çok fazla seçeneğe sahip olan nikah şekerleri, çiftin evlilik hayatına başlangıcını ifade eden detaylara da sahip olabilir.

Kır kenarında yapılan bir nikah için kurutulmuş yapraklarla süslenen nikah şekerleri yapılabileceği gibi, deniz kenarında evlilik hayatına “evet” diyecek çiftler için deniz kabuklarıyla süslenmiş bir konsept de uygulanabilir. Bunun haricinde çiftlerin sahip olduğu meslek, etnik köken ya da özel hayatlarına dair detayları da sembolize eden unsurları barındırabilen nikah şekerleri, özgün tasarımlarla nikah organizasyonun çok daha prestijli bir hale gelmesini sağlayacaktır. Beğeni toplayan ve nikah davetlilerinin bir hatıra eşyası olarak evine götürmek isteyeceği nikah şekerleri için çiftlerin farklı fikirlere açık olması ve tasarıma kendinden de bir şeyler katması gerekir.

FARKLI SÜNNET DAVETİYELERİ

sedef_3577

Sünnet düğünleri her ne kadar hem dini hem de geleneksel açıdan büyük öneme sahip bir organizasyon olsa da, bu önemi vurgulayan ve sünnete yakışan bir sünnet düğünü davetiyesi seçmek de bir o kadar güçtür. Çocuklar için belki de hayatları boyunca unutulmaz bir gün olan sünnet düğünlerinin ruhunu yansıtan ve çocuk zevklerini de anlayan bir davetiye tasarımı misafirlerin düğün ile ilgili izlenimleri üzerinde de son derece büyük bir etkiye sahiptir.

Çocuklar için son yıllarda tasarlanan davetiyelerin en popülerleri, içinde eğlenceli maniler ve sözler bulunan sünnet düğünü davetiyeleridir. Sünnet davetiyelerinde çocuk ruhunu yansıtan tasarımların tercih edilmesi davetlilerin bu özel güne olan ilgisinin daha da artmasını sağlayacaktır. Hatıra eşyası olarak da görülmesi gereken sünnet davetiyelerinin, organizasyona katılan birçok insan tarafından bu günün simgesi olarak saklanabileceği düşünülmeli ve buna uygun kağıt kalitesine sahip olan seçenekler değerlendirilmelidir. Sünnet davetiyeleri gelişen baskı teknolojileri sayesinde neredeyse sınırsız renk ve desen seçeneği sunarken, yüksek çözünürlüklü resimlerin de davetiyelerde kullanılabilmesi ile kişiye özel tasarımlar da geliştirilebilmektedir.